CORONAVİRUS, TEST CİHAZLARI VE MEDİKAL CİHAZLAR

CORONAVIRUS,TEST CİHAZLARI VE MEDİKAL CİHAZLAR

Coronavirus, günümüzün en popüler, en korku duyulan ve en belirsiz konusu…

Adeta dünyanın dönüşünü yavaşlatan, en gelişmiş ülkelerin ardı ardına, son yüzyılın en büyük toplu riski ile karşı karşıyayız diye tarif ettiği virüs.

Covid-19 adı altında tanımlanan virüsün, kitlerinin kaç para olduğundan, günde kaç test yapılması gerektiğine kadar en derin detaylarına girildi ve her yönü, her gün, her ana haber, ara haber, haber programları, sosyal medya olmak üzere verildi.

Dikkat ederseniz bir konuya hiç değinilmedi: Test cihazları ve medikal cihazlar

Test cihazları olmadan hiçbir test kiti işe yaramıyor!

Yani bir test kitinin sonucunu alabilmek için onu değerlendirecek bir medikal cihaza ihtiyaç bulunuyor.

Şu anda çok gerilere attığımız kanser konusunda ve diğer tüm hastalıkların testi de aynı şekilde benzer medikal test cihazlarıyla yapılmakta.

İşin görülmeyen tarafıysa şu: Medikal test cihazları genel olarak hassas elektronik kartlara sahiptir ve nötr-toprak voltajı 1V seviyesinde olmalıdır. Dünya’nın neredeyse tamamında nötr-toprak voltajını  1V seviyesine getirmekse imkansıza yakındır.

Bunun için çok çeşitli emekler harcanabilmekle birlikte net çözümü tektir: Nötr-Toprak Regülatörü!

NÖTR-TOPRAK REGÜLATÖRÜ

Nötr-toprak  voltajı 1V seviyesinde tutturulmadığındaysa , ya 45bin € değerinde PCR cihazı arıza verir,  bu cihaz Türkiye üretilmediği için tamiri haftalar sürebilir yada test sonuçları hatalı olabilir.

Nötr-toprak regülatörü sadece ülkemizde üretilmektedir.

İşin bir de hastalık teşhisinin konulmasından sonra hastane tarafı var. Özellikle coronavirus sebebiyle oluşan solunum sorunları ve kronik rahatsızlıklarla ilgili yaşam destek ünitelerine ihtiyaç duyulmakta.

Anlık enerji  kesintilerine bile tahammül olmadığından dolayı kesintisiz güç kaynakları ile beslenen bu üniteler, elektrik dalgalanmasına karşı da güç kaynakları tarafından korunuyor sanılmakta. Halbuki güç kaynakları, enerji gittiğinde 10 dakika gibi sınırlı bir süre için enerjinin sürekliliğini sağlamakla görevlidir.

Kesintisiz güç kaynaklarına yüklenen bu gereksiz anlam, hem yaşam destek ünitesindeki hastaların yaşamını tehlikeye atmakta, hem de elektrik dalgalanmalarından kaynaklı hasarlarla milyonlarca dolar zarara sebep olmaktadır. Bu hasarlara güç kaynağının bizzat kendisinin arıza yapması da dahildir.

Yaşam destek üniteleri gibi anlık enerji kesintisine bile tahammül olmayan yerlerde mutlaka, yıldırım ve trafo patlaması dahil koruma yapan aşırı gerilim sönümleyiciler kullanılmalıdır.

Birçok hastanede halihazırda kullanılan B sınıfı parafudr uygulamaları, hassas koruma yapamadığından C ve D sınıfı parafudr ile desteklenmeli ve aşırı gerilim sönümleyiciler de kullanılarak tam koruma yapılmalıdır. 

Yada B,C,D sınıfı parafudr kabiliyetine sahip olan ve aşırı gerilim sönümleme özelliği de bulunan yeni nesil parafudr kullanılarak hassas koruma yapılabilir.

Topraklama olmadan da koruma yapabilme kabiliyetine sahip olan yeni nesil parafudrlar, Trimbox markasıyla %87,64 yerlilik oranı ile arzedilmiş durumda.

Sözün özü; önce testi yapan cihazın testi doğru yapması, sonra yattığınız hastanenin yaşam destek ünitesinde yaşamınıza destek veren medikal cihazların çalışıyor olması gerekiyor.

Koca hastalıkları yenipte, elektrik yüzünden hasta olmak yakışmaz bize…

Basit tedbirler bazen hayat kurtarır. Ailemize, işimize, çevremize yapacağımız en güzel yatırım, onları koruyucu tedbirlerdirTrimbox ve GNDSeries ile elektrik kaynaklı hasarlardan ve buna bağlı elektrik kontağı yangınlarından korunabilirsiniz. 

Whatsapp : +90 555 014 24 23

 

AŞIRI GERİLİM ve TSUNAMİ | YENİ NESİL PARAFUDR


Direkt Sipariş için WhatsApp Hattı