Kurumsal

Siz Uyurken Elektrik Uyumaz, Trimbox sevdiklerinizi korur

%12007 yılında Yurttaş Mühendislik Ltd. Şti kuruldu.
%32007 yılında ilk Trimbox üretildi.
%52008 yılında Trimbox markası tescillendi.
%72009 yılında Trimbox’ın ilk üretim patenti alındı.
%92010 yılında Ovaakça’daki merkez binasına taşınarak seri üretime geçildi.
%112012 yılında 6 şirketi ile Yurttaş Holding A.Ş kuruldu.
%13 2012 yılında Yerli malı belgesi alındı. Bu belge ile Trimbox %95 yerlilik oranı ile Orta yüksek teknoloji sınıfında yerli bir ürün olduğunu tescilledi.
%152012 yılında 2. Patentini aldı.
%172013 yılında Trimbox markasını Dünya’nın %60’ına tekabül eden 43 ülkede tescilledi.
%192013 yılında Ulusal TV Reklamı ve PR çalışması başladı.
%212014 yılında ODTÜ’de test edilerek onay alındı.
%232014 yılında BDS-0001-1 referans numarasıyla Türkiye’nin ilk TSE belgeli icadı ünvanı alındı.
%252014 yılında ilk kez verilen Bursa’nın Mucidi ödülü alındı.
%272014 yılında BTSO ile üyelerine özel indirim protokolü imzalandı.
%292015 yılında 100 Bininci ürün Bursa Valiliği’ne hediye edildi.
%312015 yılında 3. Patenti olan GNDSeries incelemeli patent başvurusu yapıldı.
%332016 yılında GNDSeries seri üretimi başladı.
%362017 yılında Aşırı gerilim sönümleyicilerin "Elektrik iç tesisleri proje yönetmeliği"nde zorunlu olmasına bağlı olarak elektrik projelerinde kullanımı artmaya başladı.
%402017 yılında BİRKAP (Birlikte Kalkınma Projesi) başladı.
%502019 yılında ilk kez Türkiye patentli bir elektrik malzemesi (Trimbox) sembolü elektrik projelerinde tek hat şemasında kullanılmaya başlandı.
%602020 yılında “Yeni Nesil Parafudr” ismiyle, Dünya markalarının ürettiği parafudrlar, ekstra özellikler katılarak Trimbox markasıyla katma değerli yerlileştirme faaliyeti yapıldı.
%702020 yılında Mobil Parafudr üretimine başlanarak, montaj ve istenilen heryerde kullanım kolaylığı sağlandı.
%75 2020 yılında B, C, B+C, C+D, B+C+D ve D sınıfı AG parafudr üretimine başlandı.
%77 2020 yılında Yeni Nesil Parafudrlar ilk kez üniversite eğitimine konu oldu.
%80 2020 yılında 12V’dan 1500V’a kadar DC ve PV parafudr üretimine başlandı.
%82 2020 yılında Dünya’da ilk AC-DC parafudr aynı boardda birarada üretildi.
%83 2021 yılında Elektrik Dağıtım Şirketleri için hem AC hem DC sistemlerde kullanılabilen çok fonksiyonlu parafudr üretimine başlandı.
%85 2021 yılında aşırı gerilim darbelerinin haberleşme altyapılarına iletilebilmesi adına kontak çıkışı ile tüm Trimbox modellerine entegre edilebilen yeni tasarım üretilmeye başlandı.
%87 2022 yılında Mutlusan Elektrik ile makinelerin koruma panosu adı altında Ür-Ge projesi geliştirildi.
%88 2022 yılında 22kW araç şarj istasyonları için GNDMOB3 koduyla üç fazlı nötr-toprak regülatörü geliştirildi.
%89 2022 yılında Okisan Güvenlik Teknolojileri ile birlikte, Trimbox kullanılan sistemlerinde +1 yıl garanti süresi verilecek iş geliştirme projesi geliştirildi.
%90 2022 yılında vatandaşların nötr kopmasında zarar görmemeleri için KCETAŞ ile birlikte EPDK’ya Ar-Ge projesi başvurusu geliştirildi.
%91 2022 yılında Türk Telekom firmasının talebi üzerine 10 yıl garantili, baz istasyonları ve verici sistemleri gibi ulaşılması zor, yıldırımın yoğun yaşandığı sistemleri korurken kendisi de zarar görmeyen TVSS, Surge Protection Device geliştirildi.
%93 Elektrik Mühendisleri Odaları başta olmak üzere teknik oda ve temsilciliklerin katılımıyla Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinde AG Parafudr, Nötr-Toprak Regülatörleri, Aşırı Gerilim Sönümleyiciler konularında bilgilendirme seminerleri yapıldı.

Trimbox, elektrifikasyon alanında 2007 yılında ilk ve tek topraklamaya ihtiyaç duymayan AG Aşırı Gerilim Sönümleyici üreterek sektöre giren ve devamında uluslararası geçerliliğe sahip bir marka vizyonuna sahip altyapısı ile "Elektriğin bulunduğu her yerde" olma misyonunu gerçekleştirmek için çalışan bir topluluktur.

Trimbox, aşırı gerilim sönümleyicinin jenerik ismi olma iddiası ile ortaya çıkmıştır. (Darbe koruyucu - voltaj stabilizatörü). Patentli özel tasarımı sayesinde elektrik şebekelerinde sıkça yaşanmakta olan aşırı gerilimleri 10 nanosaniyelik inanılmaz tepki hızı ile engelleyerek, evinizde, iş yerinizde, fabrikanızda kısacası elektriğin olduğu her yerde elektrik-elektronik cihazlarınızı korur ve buna bağlı yangın riskini engeller. Trimbox, işlevini yerine getirirken sigortanızı attırmaz ve çalışmalarınızı kesintiye uğratmaz. Eğer aşırı gerilim Trimbox' ın karşılayamayacağı boyutlara ulaşırsa, (Örnek: trafo patlaması, yıldırım vb.) Trimbox şebeke elektriğini keserek cihazların zarar görmesini engeller.

Trimbox, kısaca elektrik şebekelerinde sıkça yaşanan aşırı gerilim oluşumunu engelleyerek, iş yerlerinde, fabrikalarda ve evlerde elektronik kartların ve cihazların hasarlarını sona erdiren bir aşırı gerilim sönümleyicidir. (Aşırı gerilim koruyucu - AG darbe koruyucu)

Trimbox, elektrik enerjisinin aşırı gerilim durumlarında şebeke ve cihazlarda oluşturacağı hasarı önlemek için tasarlanmış bir aşırı gerilim sönümleyicidir. (Darbe koruyucu- Aşırı gerilim koruyucu)

Trimbox, voltaj problemlerine karşı aşağıdaki sorunlarda çözüm sağlar. • Yüksek voltajın şebeke üzerinden tesisatınıza ulaşarak cihazlarınıza hasar vermesi • Elektrik kurumu tarafından şebekeye yanlışlıkla faz-nötr yerine faz-faz verilmesi • Toprak hattına faz teması • Nötr kopması • Yüksek voltajın herhangi bir cihaza zarar vererek kısa devre oluşturması neticesinde oluşabilecek elektrik kontağı yangını gibi risklerde kesin çözüm sağlar.

YÜKSEK VOLTAJ KAYNAKLI PROBLEMLERE KESİN ÇÖZÜM
TRIMBOX yıldırım, trafo patlaması, elektrikli git / gelleri, işletmeden kaynaklı oluşan voltaj darbelerinin elektronik kartlarda yol açtığı hasarları engeller.

ELEKTRİK KONTAĞI NEDENİYLE OLUŞABİLECEK YANGINLARI ÖNLER
Ev ve işyerinizin tesisatını voltaj darbelerinden koruyarak, ark oluşumlarını Engeller.

GÜÇ SINIRI YOKTUR
İster 1 amper çeken Bir Cihazı, ister 1000 amper çeken işyerinizi TRIMBOX ile koruyabilirsiniz.

MONTAJI KOLAYDIR
TRIMBOX standart sigorta panolarına Uygun yapıdadır. Sigortanıza Paralel olarak bağlanır. Birkaç dakika içinde monte edilebilir. Panonuzda bulunan kaçak akım rölesi, kontaktör, şalter gibi ekipmanlarınızla sorunsuz çalışır.

TEK KULLANIMLIK DEĞİLDİR
TRIMBOX Binlerce ani voltaj darbesini yok eder. Üstelik bu korumayı yaparken akım koruma sigortasını attırmaz. Çalışmalarınızı kesintiye uğramadan devam ettirir. Trafo patlaması veya yıldırım gibi çok yüksek ve devamlı voltaj oluşması durumunda ise akım koruma sigortasını attırarak, tesisatınızı ve cihazlarınızı korur.

BAKIM GEREKTİRMEZ
TRIMBOX periyodik Bakım gerektirmez. İşletme maliyeti yoktur. Montajı yapıldıktan sonra herhangi bir test, kalibrasyon veya periyodik bakıma gerek duymaz.

GÜÇ TÜKETİMİ YOKTUR
TRIMBOX'ın enerji Tüketimi yoktur. Elektrik faturaları için ek bir bedel yansıtmaz.

GENİŞ KULLANIM ALANI
Fabrikalar, ofisler, konutlar, alışveriş merkezleri, OTELLER, hastaneler, okullar, bankalar, atmler, kamu kurumları, baz istasyonları, askeri Birlikler ... kısacası Elektriğin Kullanıldığı heryer.

GNDSeries

Nötr-Toprak Regülatörü

GNDSeries; Trimbox markasının bir modeli olup özelliği, nötr-toprak arasındaki potansiyel farkı düzenleyerek, hassas elektronik cihazların ve elektronik kartların zarar görmesini engellemektir. Bu görevi yaparken ayrıca monitörlerin ekranlarında (projeksiyonlar dahil) genel olarak toprak hattından kaynaklı parazit olarak değerlendirilen görüntü bozukluklarını da engellemektedir.Direkt Sipariş için WhatsApp Hattı