TEKNİK SERVİS MAĞDURİYETLERİNİ ENGELLEYEN CİHAZ

Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş, Trimbox cihazı sayesinde artık garanti belgelerindeki ’şebeke kaynaklı problemler garanti kapsamı dışındadır’ ibaresinin tarih olacağını söyledi.
Elektrikli cihazların belirli hassasiyetler ve sınırlar dahilinde üretildiğini belirten Yurttaş, bu cihazların bazen elektriğin kalitesinden, üretim hatasından, tozdan, nemden, sıcaklıktan veya mekanik hatalardan kaynaklanan sebeplerden dolayı arızalanabileceğini söyledi. Yurttaş, bazen sadece cihazın ekonomik ömrünü tamamlamasından dolayı hasarlar olabileceğini ifade eden uzmanlar, neticede her elektrikli cihazın ömrü boyunca bir şekilde arıza yapabileceğinin altını çizdi.
Elektrikli ve elektronik üreticilerin azami garanti süresi dolmasa bile ’şebeke kaynaklı problemler garanti kapsamı dışındadır’ ibaresini ürettikleri cihazların garanti belgelerine bir muafiyet olarak yazdıklarını belirten Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş, "Bu muafiyet bazı yerlerde teknik servislerin tüketiciye yaşadıkları her sorunu sanki şebeke kaynaklı yaşamış gibi rapor ederek, tüketicinin mağduriyetine sebebiyet vermektedir. Çünkü bir teknik servis üretici tarafından tüketicinin sorununu çözmek için gönderildiğinde 70 ile 100 lira gibi bedeller kazanırken, garanti kapsamı dışında bırakıldığında ise 250 ile 600 lira gibi bedeller kazanılabilmektedir. Bu da cebinden hiç para çıkmayacak tüketicinin fazladan para ödemesi anlamına gelmektedir" diye konuştu.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK), elektrik dağıtım şirketlerine, amortisman bedelini düşerek tüketicinin zararını tazmin etme yükümlülüğü getirdiğini ifade eden Yurttaş, "Dağıtım şirketleri bu zararlar için sigorta şirketlerine kendilerini sigortalatarak, bilinçli tüketiciye belirli yükümlülüklerini yerine getirmektedir. Trimbox, tüm sektörlerde hem koruma sağlayarak bu mağduriyetleri engellemektedir. Çünkü Trimbox cihazı montaj edilen yerde şebeke kaynaklı problem yaşanmamaktadır. Hem tüketici korunmakta, hem de teknik servis, tüketici ve üretici arasında bu anlamda hakem görevi görmektedir. Çünkü Trimbox olan yerde yaşanabilecek bir hasar başka sebepten kaynaklanacak ve bu anlamda söz konusu sektörlerde herkes hem korunacak, hem de uzun dava süreçleri olmadan sonuç alınabilecektir" dedi.

TRIMBOX İLE BÜYÜK EKSİKLİK GİDERİLDİ | Evren Yurttaş: “Yeni nesil parafudr elektronik kartların yanmalarını engelliyor”


Direkt Sipariş için WhatsApp Hattı