Notice: Undefined index: CURRENT_URL_TO_TR in /var/www/vhosts/trimbox.com.tr/httpdocs/admin/server_interaction/_class/Parser.php on line 151

Notice: Undefined index: CURRENT_URL_TO_EN in /var/www/vhosts/trimbox.com.tr/httpdocs/admin/server_interaction/_class/Parser.php on line 151
PV Parafudrlar

PV Parafudrlar

Photovoltaic Parafudr yani PV Parafudr Uygulamaları 

Güneş enerji sistemleri günümüzde yaygın elektrik üretim merkezleri olarak karşımıza çıkmakta ve üretim alanları da genişlemektedir. Güneş panelleri sayesinde ışık enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürüldüğü fotovoltaik sistemler; ne kadar geniş alanda kurulursa üretim kapasiteleri o oranda artmaktadır.

Üretim kapasitesinin artması alanın genişliğiyle doğru orantılı olunca risk faktörü de aynı oranda artmaya başlamış ve photovoltaic parafudr yani PV parafudr uygulamaları hız kazanmıştır.

1000VDC PV Parafudrlar

DC parafudrların güneş panellerinde uygulama alanı bulması ilk başlarda daha küçük voltajlarda olmakla birlikte panellerin yoğunluğu ile invertöre giriş voltajı yükselmeye başlamıştır.

DC enerjinin AC enerji formuna kavuşarak şebekeye verilebilmesi amacıyla kullanılan invertörlere panellerden daha yüksek DC voltaj seviyesi gelmeye başlamasıyla koruma voltaj seviyesi de 1000V seviyelerine ulaşmıştır.

PV parafudrlar; güneş panellerinden çıkan voltaj üzerinde herhangi bir yıldırım darbesi oluşması durumunda (+)-(-), (+)-PE, (-)-PE koruma modunda oluşan darbenin invertöre ulaşmasını engelleyerek darbeyi sönümler.

İnvertör çıkışında herhangi bir darbenin ana dağıtım üzerinden şebekeye ulaşmasını ise AG Parafudr ve  aşırı gerilim sönümleyici ile engellemek mümkündür.

DC parafudrların 12V/1500V gibi çok geniş değer aralığında olması, parafudr ithalatçılarının stok sorunlarını gündeme getirmiş ve tedarik sürelerini aylar sürecek seviyelere çıkarmıştır.

Trimbox DC parafudrlar ister PV parafudr olsun, isterse rectifier ya da redresör olsun 12V/1500VDC aralığında istediğiniz voltaja en yakın değeri 5 işgünü içerisinde üreterek teslim kabiliyetine sahiptir.

AKILLI TARIM SİSTEMLERİNDE TRİMBOX KULLANIMI | Trimbox Marine Serisi Parafudr


Direkt Sipariş için WhatsApp Hattı