Notice: Undefined index: CURRENT_URL_TO_TR in /var/www/vhosts/trimbox.com.tr/httpdocs/admin/server_interaction/_class/Parser.php on line 151

Notice: Undefined index: CURRENT_URL_TO_EN in /var/www/vhosts/trimbox.com.tr/httpdocs/admin/server_interaction/_class/Parser.php on line 151
Trimbox Marine Serisi Parafudr

Trimbox Marine Serisi Parafudr

Marine Serisi Parafudr

Yeni Nesil Parafudr lar ile AG Parafudrların uygun ürün seçim ve uygulama sorunlarını ortadan kaldıran ve iyi bir topraklama bir yana, topraklama olmasa da koruma kabiliyeti ile cihaz ve sistemlerin verimli çalışma sürelerine katkı sunan Trimbox, teknik yeniliklerle çalışmalarına Mobil Parafudr dan hemen sonra  Marine Serisi'ni ekledi.

Yeni Nesil Parafudrların tüm özelliklerini bünyesinde barındıran “Marine Serisi”; ayrıca teknelerde özellikle seyahat esnasında meydana gelen yoğun statik elektriğin cihaz ve sistemlerde oluşturacağı tahribatı engellemeyi amaçlıyor.

Teknelerde Tutya Kullanımı

Teknelerde tutya denilen çinko malzemeden yapılmış malzemeler kullanılır. Çinko tercih edilmesinin sebebi, doğadaki en aktif metallerden olduğu için ve nispeten yumuşak yapısından dolayı anot görevi görerek, elektriğin en az direnç göreceği yeri tercih etme yasasından faydalanarak, oluşacak devreyi kendi üzerinden akıtır.

Tutyalar, tekne hareket halindeyken tuzlu suyun iletkenlik özelliği dolayısıyla pervane, şaft gibi  teknenin metal aksamları arasında oluşan elektron alışverişinin, kendi üzerinden yapılmasını sağlayarak bir nevi topraklama görevi gören malzemelerdir.

Tutyalar  teknenin metal aksamında erime ve malzeme kaybı oluşumunu engellerken, zamanla kendisi erimeye başlar ve işlevini kaybeder.

Marine Serisi ile Statik Elektrik Oluşumunu Engelleme

Marine Serisi de Yeni Nesil Parafudrlar gibi;

  • İyi bir topraklama bir yana, tekneler için çok değerli olan topraklama olmasa da koruma kabiliyeti ile ayrıcalık sunmaya devam ediyor.
  • B, C, D sınıfı tüm parafudrların koruma kabiliyetlerini birlikte sunuyor.
  • Aşırı gerilim sönümleme kabilyeti sunuyor.

Ayrıca;

  • Tekneler için son derece önemli olan, özellikle seyahat esnasında oluşan statik elektriğin oluşumunu minimuma indirerek, cihazlarda oluşturacağı tahribatı engelliyor.
  • Özellikle tutyaların özelliğini yitirmesiyle teknenin metal aksamlarında oluşmaya başlayan elektron alışverişini, sanal bir topraklama oluşturarak minimuma indirir ve metal aksamda potansiyel fark/gerilim oluşumunu engeller.

Trimbox "Marine Serisi" Yeni Nesil Parafudr kabiliyetine ek olarak sunduğu cihazlarda statik  elektrik oluşumunu minimuma indirme ve cihazların metal gövdelerinde voltaj oluşumunu engelleme özellikleriyle teknelerde sıkça tercih edilecek gibi görünüyor.

 

AKILLI TARIM SİSTEMLERİNDE TRİMBOX KULLANIMI | PARAFUDR UYGULAMALRINDA 16’LIK KABLO


Direkt Sipariş için WhatsApp Hattı