Notice: Undefined index: CURRENT_URL_TO_TR in /var/www/vhosts/trimbox.com.tr/httpdocs/admin/server_interaction/_class/Parser.php on line 151

Notice: Undefined index: CURRENT_URL_TO_EN in /var/www/vhosts/trimbox.com.tr/httpdocs/admin/server_interaction/_class/Parser.php on line 151
YENİ NESİL PARAFUDR AVANTAJLARI

YENİ NESİL PARAFUDR AVANTAJLARI

YENİ NESİL PARAFUDR AVANTAJLARI

YNP: Yeni nesil parafudrlar ile klasik alçak gerilim parafudrları arasındaki benzerlikler ve farklılıklar konusunda yoğun merak ve sorular gelmesi, ikisi arasındaki benzerlikler ve farklılıkları ortaya koymayı gerekli kılıyor.

Klasik B,C ve D sınıfı yada bir başka anlatım şekliyle Type1, Type2, Type3 yada Class1, Class2, Class3 parafudrların, yıldıım darbesinde sistemde oluşan yükün topraklanmasını sağladıkları, sistemde oluşan aşırı gerilimin engellenememesi dolayısıyla çok çeşitli teknolojiler geliştirilmiştir.

2007 yılında temelleri atılan yeni nesil parafudrların, klasik parafudr+darbe koruyucu+aşırı gerilim sönümleyici bardındırdığı ve klasik parafudrların olmazsa olmazı iyi bir topraklama ihtiyacına gereksinim duymamaları en önemli fark olarak karşımıza çıkmaktadır.

YNP’lerin en önemli özellikleri, klasik parafudr sınıflarının tümünü bünyesinde ihtiva etmesi ve topraklama olmasa da görevini yapabilmesidir.

YNP-KLASİK PARAFUDR KIYASLAMASI

YNP’lerin, klasik parafudrlar ile kıyaslanmasını birkaç maddede özetleyecek olursak:

  • YNP’ler; Type1, Type2, Type3 yani B,C,D sınıfı parafudr yerine kullanılabilir ve tek üründe bu teknolojiyi sunarlar. Parafudrlar YNP şartnamelerinde kullanılamaz, çünkü şartnamedeki ekstra özellikleri sağlayamazlar.
  • YNP’ler topraklama olmadan da koruma işlevini gerçekleştirdiklerinden, Dünya’da tek üründe koruma işlevi gerçekleştirmeye çalışan seri bağlı ürünlerde bile olmayan bir koruma sunmaktadır.
  • YNP’ler aşırı gerilim sönümleme özellikleri ile fazlar arası da oluşabilecek peakleri engelleyerek, parafudrlarda olmayan bir kabiliyet ile daha etkili koruma kabiliyeti sunarlar.
  • Nötr kopması gibi bir durumda, dengesiz yüklerde oluşabilecek gerilim yükselmelerinin yangına sebep olmas riskini, kaçak akım rölesi ile birlikte, özellikle gold ürünlerde sınırsız koruma kabiliyeti ile sağlamaktadır.
  • YNP’lerin kartuş maliyetleri yoktur ve testlerini ekstra olarak sistemdeki paralel yüklerinde korunması üzerine bina ederek, parafudrların darbe testlerindeki açığı kapatmışlardır.

YNP’ler; yeni nesil parafudrlar, Trimbox markasıyla Türkiye’de üretilmekte ve Dünya’nın %75’ine sunulmuş durumdadır.

Trimbox markalı yeni nesil yerli parafudrlar,  %87,87 yerlilik oranı ile sistem ve cihazlarınızı korumaktadır.

Basit tedbirler bazen hayat kurtarır. Ailemize, işimize, çevremize yapacağımız en güzel yatırım, onları koruyucu tedbirlerdirTrimbox ve GNDSeries ile elektrik kaynaklı hasarlardan ve buna bağlı elektrik kontağı yangınlarından korunabilirsiniz. 

Whatsapp : +90 555 014 24 23

 

AKILLI TARIM SİSTEMLERİNDE TRİMBOX KULLANIMI | AC-DC PARAFUDR


Direkt Sipariş için WhatsApp Hattı