AKIM KORUYUCU NEDİR ve NE İŞE YARAR?

AKIM KORUYUCU NEDİR ve NE İŞE YARAR?

 

Akım koruyucu olarak bilinen akım koruma prizleri veya akıllı prizler, özellikle lcd, plazma ve led tv gibi cihazlarda kullanılmaktadır. Dolayısıyla akım koruyucu nedir sorusunu, prizden belirlenen değerden fazla akım çekilmek istendiğinde, enerjiyi kesen ürünler olarak yanıtlayabiliriz.

Bu anlamda prizdeki yoğun elektrik akımından kaynaklanan riskleri konusunda ciddi faydaları mevcuttur. Ancak bazı satıcıların aşırı gerilimleri engeller şeklinde ürünleri pazarladıkları ve tüketici mağduriyetleri yarattıkları üreticiler tarafından bilinmelidir.

Akım koruma prizleri ile aşırı gerilim sönümleme veya aşırı gerilimin sistemde oluşturacağı hasarı engelleme kabiliyeti söz konusu değildir. Bu tarz korumaların güvenlik seviyesi bakımından el değmeyecek, yapının panosu adı verilen yerlerde yapılması gereklidir.

Hali hazırda zaten tv ve diğer tüm cihazların içerisinde bu tip korumalar mevcuttur. Yani olası aşırı gerilim olayında prizde hasar görür, koruduğu cihazda hasar görür. Tabi aşırı yüklenmeyi engellemek amacıyla yapılan uygun prizler bu tanımın dışında kalıyor.

Hangi Akım Koruyucuyu Seçmeliyim?

Her sistem için seçilmesi gereken akım koruyucu farklıdır. Çünkü cihazların voltaj değerleri farklılık gösterir. Dolayısıyla hangi koruyucunun seçilmesi gerektiği konusunda net ve kesin bir cevap vermek mümkün değil. Ancak koruyucunun güvenliğini sağlamak ve voltaj dalgalanmasını önlemek için, seçtiğiniz marka ne olursa olsun bir Trimbox edinmelisiniz.

Basit tedbirler bazen hayat kurtarır. Ailemize, işimize, çevremize yapacağımız en güzel yatırım, onları koruyucu tedbirlerdir. Trimbox ve GNDSeries ile elektrik kaynaklı hasarlardan ve buna bağlı elektrik kontağı yangınlarından korunabilirsiniz. 

Whatsapp : +90 555 014 24 23

AŞIRI GERİLİM ve TSUNAMİ | REGÜLATÖR NEDİR, NASIL ÇALIŞIR?


Direkt Sipariş için WhatsApp Hattı