Dış Mekan Organizasyonlarında Elektrik Güvenliği

Dış Mekan Organizasyonlarında Enerji Güvenliği

Dış mekanlarda yapılan organizasyonlar için enerji sağlamak ciddi masraflar gerektirir. Konser, düğün, toplantı gibi organizasyonlarda kullanılan ses ve aydınlatma sistemleri, iç mekanda olduğundan daha korunaksızdır. Rüzgardan ve ortam koşullarından etkilenebilecekleri gibi, temasa müsaittirler. Bu da elektronik sistemleri ve elektrik kaynaklarını güvenceye alma zorunluluğu yaratmaktadır. Nitekim dış mekanlarda kullanılan aletlerin güvenlik riskleri her zaman daha fazladır.

Aydınlatma Sistemleri

Aydınlatma sistemlerinin kullanımı mekanın büyüklüğüne ve biçimine göre değişir. Diğer yandan aydınlatma sistemlerini güvenceye almak da elzemdir. Çünkü gerek lambalar, gerekse kablolar dış mekan koşullarından etkilenebilir. Dış aydınlatmaların lamba camları ve kabloları bu tür etkileşimlere karşı önlem almak için daha kalın yapılır. Ancak en ufak bir temasın bütün sistemde voltaj dalgalanması yaratabileceğini belirtmekte fayda var.

Voltaj dengesizliği, lambaların patlamasına ve aydınlatmanın zarar görmesine sebep olabilir. Ancak ani dalgalanmalar karşısında bunun en küçük risk olacağını da söyleyebiliriz. Nitekim birbirine bağlı aydınlatma sistemlerinde, arızaların yayılması uzun sürmez lambalardaki arızalar yanmaya yol açabilir.

Ses Sistemleri

Hoparlörler ve diğer ses sistemleri, yüksek enerji tüketir. Diğer yandan ses sistemlerinde hassas bir denge olduğunu da belirtmek gerekiyor. Topraklamadaki en ufak bir sorun, sesin deforme olmasına, parazit gibi problemlere sebep olur. Elbette burada ses sistemlerini mekana göre seçmek de önemlidir, ancak hoparlörlerin kullandığı enerjinin dengeli olması da gereklidir. Ses sistemleri, birbirleriyle entegre bir biçimde çalışır, bu entegrasyon da elektrik ile sağlanır. Sistemlerin düzgün çalışabilmeleri için yüksek akımın önlenmesi ve voltaj dengesinin sağlanması gerekir.

Dış Mekanda Elektrik Güvenliğini Sağlamak

Açık alanlarda yer alan elektrik tesisatları, güvenlik bakımından iç mekanlara göre daha zayıftır. Özellikle, organizasyolarda iç mekandan elektrik tedarik ediliyorsa, bu daha büyük bir riskin geçerli olduğu anlamına geliyor. Bu durumda kablolar dış etkenler karşısında korumasız olacaktır. Elbette kalın kablolar ve koruyucular kullanarak bir nebze önlem almak mümkün. Ancak voltaj dengesizliğinin dış mekandaki etkisi, iç mekana göre çok daha fazla olur.

Düğün, konser, festival, toplantı gibi dış mekan organizasyonlarında Trimbox ile gerçek anlamda güvenlik sağlanabilir.

Trimbox Dış Mekan Organizasyonlarında Neden Etkilidir?

Trimbox, yıldırım durumunda dahi dengeleme sağlama özelliğine sahip. Ani aşırı gerilimleri sönümleyerek , sistemleri bu gerilimlerin etkisinden koruyor.

Voltaj dengeleyici etkisi bağımsız bilimsel kuruluşlar tarafından onaylanmış olan Trimbox, aynı zamanda GNDSeries ile de ses sistemlerinde topraklama kaynaklı parazit oluşmasını engeller. Bu sayede dış mekan organizasyonlarında hem enerji güvenliği sağlanmasında hem de ses/aydınlatma kalitesinin korunmasında  Trimbox ve GNDSeries  en önemli yardımcınız olur.

Basit tedbirler bazen hayat kurtarır. Ailemize, işimize, çevremize yapacağımız en güzel yatırım, onları koruyucu tedbirlerdir. Trimbox ve GNDSeries ile elektrik kaynaklı hasarlardan ve buna bağlı elektrik kontağı yangınlarından korunabilirsiniz. 

Whatsapp : +90 555 014 24 23

 
Aşırı Gerilim ve Tsunami | Sigorta Maliyetlerini Düşürmek


Direkt Sipariş için WhatsApp Hattı