Sigorta Maliyetleri Nasıl Düşer?

Elektrik enerjisini kullanmanın ve dönüştürmenin ilk şartı güvenliktir. En basit ampullerden devasa sanayi tesislerine kadar bütün elektrik sistemlerinde güvenlik sağlayan iç parçalar bulunur. Aynı şekilde, elektrik tesisatı olan bir yerde mutlaka sigorta ve bakım yapılması gerekir.

Diğer yandan, sigorta ve bakım masraflarının çoğu zaman ciddi boyutlara ulaştığını söyleyebiliriz. Ancak bunun önüne geçmenin yolları bulunuyor.

Sigorta Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Maliyeti belirleyen temel husus korunması gereken ekipmanların tamir ve değişim masraflarıdır. Sigorta şirketleri, bütçeyi önce sigorta yapılacak sistemleri incelerler ve bilirkişilere danışarak bir maliyet listesi çıkarırlar. Poliçe bu esaslara göre oluşturulur. Ayrıca, sigorta maliyetleri hesaplanırken her zaman en kötü ihtimâllerin düşünülmesi gerekir.

Dolayısıyla, olası bir zarar durumunda ekipmanların ve sistemlerin çıkaracağı masraflar sigorta maliyetinin temelini oluşturur. Maliyeti düşürmenin yolu da olası bakım ve tamir masraflarını düşürmektir.

Elektrik tesisatlarında görülen hasarların en büyük sebeplerinden biri, şebekedeki ani voltaj değişiklikleridir. Bu değişikliklere karşı önlem alarak sigorta için ayrılan bütçeyi ciddi anlamda azaltabilir ve tam anlamıyla güvenlik sağlayabilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte, şebeke kaynaklı problemlerin garanti kapsamına girmediğini de belirtmek gerekiyor. Yıldırım çarpmasından ya da sistemde voltaj dalgalanmasından kaynaklanan arızalar, cihazların garanti kapsamında değildir. Dolayısıyla bu tür durumlarda sigorta bütçesinden harcamak kaçınılmazdır.

Bakım Masrafları Nasıl Azaltılır?

Elektrik güvenliğini sağlamak için çeşitli ekipmanlar bulunuyor. Ancak bu ekipmanları kullanmak sigorta masraflarını azaltmak şöyle dursun, arttırabilir.

Örneğin parafudr yıldırım enerjisini toprağa yönlendirmek için kullanılır. Bu ekipmanların yüksek voltajı engelleyeceği düşünülse de, bu şekilde bir koruma yapmadıkları için masrafı arttıracak tedbir statüsünde olabilirler. Özellikle iş makinelerinin olduğu yerlerde, geniş çaplı atölyeler ve sanayi tesislerinde enerji güvenliğini sağlamak zordur ve topraklamaya yarayan bu ekipmanların bakımının yapılması gerekir.  Tüm bunlar göz önüne alındığında, parafudr kullanmanın masrafları tek başına önlemeyeceğini, aksine arttıracağını söyleyebiliriz.

Trimbox Sigorta İndirimi Sağlıyor

Trimbox, TSE tarafından verilen "beyan doğrulama sertifikası" na sahip ve bu sertifikayı alan ilk icat olarak biliniyor. Yani Trimbox, sadece güvenlik sağlamakla kalmayıp sigorta maliyetlerini de düşüren bir üründür.

Trimbox kullanılan tesisatlarda sigorta maliyetinin %15 kadar azaldığı tespit edildi. Üstelik Trimbox kullanarak sigorta firmalarıyla yapılan anlaşmalarda hasarsızlık indirimi sağlamak da mümkün.

Örnek vermek gerekirse anakart yanması elektrikli sistemlerde en çok görülen hasarlardandır ve bu hasar sebebiyle oluşan masraflar milyar dolarlarla ifade ediliyor. Dolayısıyla anakart değiştirme masrafları da sigorta poliçesine ekleniyor.

Olası zararlar ne kadar minimalize edilirse, masraflar da o derece azalacaktır. Trimbox ile başta sigorta maliyetleri olmak üzere, elektrik kullanımından doğan zararları da ciddi miktarlarda azaltmak mümkün.

Basit tedbirler bazen hayat kurtarır. Ailemize, işimize, çevremize yapacağımız en güzel yatırım, onları koruyucu tedbirlerdir. Trimbox ve GNDSeries ile elektrik kaynaklı hasarlardan ve buna bağlı elektrik kontağı yangınlarından korunabilirsiniz. 

Whatsapp : +90 555 014 24 23