KOMBİ ARIZALARI

Kombi, günümüzün en tartışmasız en konforlu ısıtma teknolojisi. Bu teknoloji, özellikle kış aylarında olası bir arıza durumuna geçtiğinde, hayatımızın altüst olması içten bile değil. Peki kombimiz hangi durumlarda arıza yapar ve arıza yapmaması için alınabilecek tedbirler nelerdir?

Kombi arızalarını birkaç başlık altında inceleyelim:

  • Kombi ateşleme yapmıyor.

Doğalgaz vanalarımızı kontrol ederek, gaz gelip gelmediğini kontrol etmeliyiz. Çünkü gaz yoksa, ateşlemenin yakabileceği bir yakıt bulunmaz. Gaz kapalıysa açtıktan sonra, kombiyi resetlemek gerekir. Resetledikten sonra hala kombi ateşlenmediyse, kombi anakartında, ateşleme elektrodunda veya gaz ile ilgili sistemlerinde arıza olabilir. Teknik servise başvurmak gerekir.

  • Sıcak su gelmiyor.

Bu durumda kombinin sıcak su sensörü ya da kablolarda arıza olabilir. Yine teknik servise başvurmak gerekir.

  • Kombi en yüksek derecede bile evi ısıtmıyor.

Bunun birden fazla sebebi olabilir: Bunlardan ilki, kombinizin olması gerekenden daha küçük kazana sahip olması ya da peteklerinizin boyutlarının olması gerekenden daha küçük olması veya peteklerin hava yapmasıdır. Bir diğer sorun ise, kombinin bakımı yapılmadığı için devir daimde filtrenin aşırı kirden suyu değil de çamur gibi pis suyu çevirmeye çalışmasıdır.

Biz Trimbox olarak yeni nesil parafudrlar ve aşırı gerilim sönümleyicilerimiz ile kombinizin elektrik dalgalanmaları, yüksek voltaj gibi sebebplerle elektronik kontrol kartının yanmasını ve özellikle soğuk havalarda 6 haftayı bulan tedarik sürelerinde soğukta kalmanızı engelleyebilmekteyiz. Ayrıca Trimbox kullandığınızda, tüm evinizdeki elektrikli ve elektronik cihazları da bu sayede yıldırım ve trafo patlaması dahil aşırı gerilimlere karşı ve bundan kaynaklı yangın risklerine karşı korumuş olursunuz.

 Basit tedbirler bazen hayat kurtarır. Ailemize, işimize, çevremize yapacağımız en güzel yatırım, onları koruyucu tedbirlerdir. Trimbox ve GNDSeries ile elektrik kaynaklı hasarlardan ve buna bağlı elektrik kontağı yangınlarından korunabilirsiniz. 

Whatsapp : +90 555 014 24 23

AŞIRI GERİLİM ve TSUNAMİ | BULAŞIK MAKİNESİ ARIZALARI


Direkt Sipariş için WhatsApp Hattı